Harry Potter i kamień filozoficzny. Ravenclaw


Harry Potter i kamień filozoficzny. Ravenclaw” to nowa edycja pierwszego tomu serii o przygodach młodego czarodzieja wydana specjalnie dla najbardziej zagorzałych potteromaniaków. Powstały cztery różne wersje książki w odmiennych barwach i z dodatkowymi treściami o każdym z czterech domów Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie w której uczył się Harry.

Pierwszy rok nauki w Hogwarcie

“Harry Potter i Kamień Filozoficzny” autorstwa J.K. Rowling opowiada historię chłopca, który musi mieszkać w domu ciotki i wujka od kiedy zamordowano mu rodziców. Harry nie wie jednak kim naprawdę byli jego rodzice, a wujostwo ukrywa to przed nim. Kiedy zbliżają się jedenaste urodziny chłopca, zaczyna otrzymywać tajemnicze listy zaadresowanego specjalnie dla niego, ale wujek Vernon od razu je niszczy. Listy jednak cały czas przychodzą i ciotka z wujkiem postanawiają wywieźć go daleko od domu. Harry’ego odnajduje jednak Hagrid – gajowy szkoły, która kształci młodych czarodziejów. Chłopiec dowiaduje się od niego skąd pochodzi i, że wkrótce rozpocznie naukę w Hogwarcie.

Wersja z dodatkami o Ravenclaw

Edycja Ravenclaw zawiera herb orła na okładce utrzymanej w niebieskich barwach.  W środku czytelnicy znajdą liczne ilustracje dotyczące tego domu wykonane przez Levi’ego Pinfolda oraz wiele dodatkowych informacji na temat powstania i historii Ravenclawu, jego założycielki, słynnych Krukonów i pokoju wspólnym uczniów. Każda książka zawiera również zabawny quiz z wiedzy o Hogwarcie. Nowe edycje pierwszego tomu wydane zostały na 20-lecie powstania pierwszej publikacji o młodym czarodzieju. Książka będzie idealnym prezentem dla największych fanów Harry’ego Pottera i domu Ravenclaw oraz dla dzieci, które dopiero rozpoczynają czytanie o przygodach młodego czarodzieja. Trzeba jednak pamiętać, że w dodatkowych treściach znajdują się spoilery z kolejnych tomów.

Autorka

Joanne Kathleen Rowling (ur. w 1956 roku) to angielska pisarka pochodząca z Chipping Sodbury. Pierwszy tom o czarodzieju w okularach wydała w 1997 roku. Wszystkie kolejne części serii osiągnęły rekordy popularności wśród dzieci na całym świecie, a Harry Potter stał się globanym zjawiskiem kulturowym. Jej książki przetłumaczono na kilkadziesiąt języków, a liczba sprzedanych egzemplarzy wyniosła prawie pół miliarda. Pisarka stała się nie tylko jedną z najbogatszych osób w swoim kraju, ale otrzymała też wiele nagród i wyróżnień za zasługi dla literatury dziecięcej. Dzisiaj pisze również powieści dla dorosłych oraz scenariusze filmowe i teatralne.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Otagowano: , , , ,

Kategoria: Harry Potter i kamień filozoficzny. Ravenclaw | Zapowiedzi