Świetny kryminał na lato


Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi urlopowa sielanka i nieco więcej czasu na przyjemności. Dla wielu współczesnych do tych ostatnich należy czytanie. Na co dzień nie ma się na nie zbyt wielu wolnych chwil, więc zaległości warto nadrobić podczas letnich miesięcy. Ten rok pod wieloma względami jest wyjątkowy. Wiosna przyniosła ogólnospołeczną kwarantannę, którą wielu poświęciło remontom lub lekturom. Jeżeli domową izolację spędziło się na przeczytaniu wszystkiego z zaległej listy, przyszła pora na sięgnięcie po nowości. Do tego grona należy świetny kryminał od Lisy Gray. We mgle to pozycja wciągająca i pod wieloma względami nietypowa (https://www.taniaksiazka.pl/we-mgle-lisa-gray-p-1377376.html).

Ofiara i detektyw w jednym

To pierwsza cecha, wyróżniająca wspomnianą książkę na tle innych kryminałów. W większości tego rodzaju powieści detektyw szuka sprawcy, ale nie jest zarazem ofiarą. Lisa Gray postanowiła połączyć te osoby. I tak po wielu latach główna bohaterka We mgle szuka mordercy swojej biologicznej matki oraz własnego porywacza. Jak to w dobrych książkach bywa, im dalej w przysłowiowy las, tym początkowo więcej tajemnic. Ich potęgowaniu służy:

Jessica Shaw to postać wielowymiarowa. Do tej pory wiodła względnie normalne życie i koncentrowała się na pracy detektywa. Nie podejrzewała jednak, że pewnego dnia przyjdzie jej rozwiązywać zagadkę własnej przeszłości. Lisa Gray postarała się również o wiarygodnego partnera dla swojej bohaterki. Od pewnego momentu ta para będzie musiała połączyć wysiłki. Zwłaszcza że morderca bacznie ich obserwuje.

Kryminał na lato?

Dlaczego nie? Powieści z motywem zbrodni cieszą się ogromną popularnością od lat. To bardzo dobra rozrywka i sposób na oderwanie myśli od codziennych problemów. Latem być może wielu czytelników sięgnie po lżejsze lektury. W pewnym momencie zapragną jednak czegoś poważniejszego, a także bardziej wciągającego. Wówczas We mgle będzie jak znalazł. Trzeba natomiast liczyć się z tym, że po rozpoczęciu czytania trudno się oderwać. Autorka nie ułatwia organizacji przerw, ponieważ zasadnicze wątki rozwiązuje dopiero pod koniec książki. Trzyma czytelnika w napięciu, za co zwolennicy literatury mogą być jej tylko wdzięczni. Nie sposób nie docenić pozycji tak oryginalnej i wciągającej. To zdecydowanie jeden z lepszych tytułów na nadchodzące tygodnie. Nie tylko dla miłośników kryminałów. We mgle doceni każdy, kto lubi spędzać czas w towarzystwie dobrej historii i wiarygodnych bohaterów.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Otagowano: , ,

Kategoria: We mgle | Zapowiedzi